Skip to content
Menu

urunler-1

Farmatek, 1991’den beri, biyoteknoloji ve plazma ürünlerinin güvenilirliği ile pazar liderlerinden biri olan CSL Behring firmasının hemofili ve yoğun bakım ürünlerinin Türkiye’ye ithalatını gerçekleştirmektedir.

Kendi sınıfında lider anti-akne ürünü olan Benzamycin® Topikal Jel 1997 yılında, yine akne tedavisinde endike olan Benzalin® Topikal Jel ise 2011’de hekim ve eczacılarımızın hizmetine sunulmuştur.

Dermatitin çeşitli formlarında endikasyonu olan topikal steroid ürünleri ile Farmatek, Dermatoloji alanında yerini güçlendirmeye devam etmektedir. Bu alanda Belogent®, Dermabel® ve Betasalic® isimli ürünlerimiz yer almaktadır.

Kardiyoloji alanında ise anjina pektoris tedavisinde endike olan Nitrolingual® Pump Spray ile Nitronal Ampul® ve hipokalemi tedavisi için Kalinor® Efervesan Tablet,hekim ve eczacılarımızın hizmetine sunulmuştur.

Farmatek’in Üroloji pazarında yer alışı, kronik sistit tedavisinde kullanılan Gepan® Instill ve böbrek taşı profilaksisinde kullanılan Kalinor® Efervesan Tablet ile başlamıştır.

Farmatek büyüme hedefleri doğrultusunda 2015 yılında yapmış olduğu co-marketing anlaşmaları ve yeni ortaklıklar ile Merkezi Sinir Sistemi ürünlerinin satış ve pazarlanmasına da başlamıştır. Antipsikotik ve antidepresan ürün portföyümüz Egis ile yapılan anlaşma ile genişlemiştir.

Dermatoloji alanında yatırımlarımıza devam ederek topikal antifungal pazarına Dermifin® Krem / Sprey ve Opilox Tırnak Cilası ile topikal immunmodülatör Tacrolin Pomad  kullanıma sunulmuştur.

2016 yılı itibariyle diyaliz hastalarının tedavisinde kullanılan Paridev® Ampul ve Sevaren® Tablet ile nefroloji alanına da girilmiştir.

2017 yılında antiviral ürünlerimiz Nefovir Tablet, Viratit Tablet ve Citovir® Tablet piyasaya verilmiştir.

Ayrıca 2017 yılında Nadir Hastalıklar grubumuz kurularak prematüre doğan bebeklerde akciğer gelişimi için kullanılan Infasurf Flakon ithal edilmeye başlanmıştır.

Ürünlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi için soldaki menüden ürün gruplarına göre seçim yapabilir veya arama motorunu kullanabilirsiniz.